Lodtrækning til Arena Nord Pokalturneringen 1. og 2. runde
Der er i dag trukket lod til Arena Nord Pokalturneringens 1. og 2. runde.
På grund af isolation af personale grundet delta covid-19 variant, blev lodtrækningen ikke livestreamet denne gang. Lodtrækningen til 3. runde bliver streamet direkte fra SELECT Hovedkontor i september.
Lodtrækning Herrer 1. og 2. runde
Herrer – Deltagende hold:
Øst: Vanløse FC, Benløse FC, FF København, Hafnia FC, Greve Floorball, Herlev FC, Midtsjælland, Rødovre FC, HG/Næstved Dragons, Vallensbæk, Jægerspris UFC, Rungsted-Hørsholm Floorball, Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup, Hvidovre Attack, Lyngby FF og Copenhagen FC
Vest: Haubro Tigers, Aab Floorball, Herning Pirates, Sønderborg-The Vikings, Arnes Corner Aarhus, Sæby Floorball, Odense FC, Aalborg Flyers, Snejbjerg Snipers, team Århus Floorball, Gørding Knights, Randers Raptors, Grenaa Gladiators Floorball Club, Viborg Saints, Hørning IF Floorball, Stranby Tornadoes, Frederikshavn Blackhawks, Esbjerg Sharks og Sunds Seahawks.
Øst:
1.runde:
Alle sidder over
2. runde
Vanløse – Benløse FC
FF København – Hafnia FC
Greve Floorball – Herlev FC
Midtsjælland – Rødovre FC
HG/Næstved Dragons – Vallensbæk
Jægerspris UFC – Rundsted-Hørsholm Floorball
Sons of Hothouse Floorball Høje Taastrup – Hvidovre Attack FC
Lyngby FF – Copenhagen FC
Vest
1. runde:
Haubro Tigers – AaB Floorball
Herning Pirates – Sønderborg – The Vikings
Arnes Corner Aarhus – Sæby Floorball
Oversiddere til 2. runde
Odense FC
Aalborg Flyers
Snejbjerg Snipers
Team Århus Floorball
Gørding Knights
Randers Raptors
Grenaa Gladiators Floorball Club
Viborg Saints
Hørning IF Floorball
2. runde:
Grenaa Gladiators Floorball Club – Strandby Elling
Randers Raptors FC – Vinder af Haubro Tigers/AaB Floorball
Team Århus Floorball – Sunds Seahawks FC
Odense FC – Frederikshavn Blackhakws
Aalborg Flyers – Esbjerg Sharks
Vinder af Arnes Corner/Sæby Floorball – Vinder af Herning Pirates/Sønderborg the vikings
Snejbjerg Snipers – Viborg Saints
Gørding Knights – Hørning IF Floorball
Lodtrækning Kvinder 1. og 2. runde
Kvinder – Deltagende hold:
Øst: Rungsted-Hørsholm, Benløse FC, FFK – Vanløse, Vallensbæk Floorball, Copenhagen FC, Greve Floorball Club, Jægerspris UFC, Hvidovre Attack FC, Herlev FC, Hafnia FC, Rødovre FC
Vest: AaB Floorball, Randers Raptors, Herning Pirates, Frederikshavn Blackhakws, Esbjerg Sharks FC, Hørning IF Floorball, Aalborg Flyers FC, Odense FC, ÅFK og Team Århus Floorball
Øst:
1.runde:
Alle sidder over
2. runde
Vallensbæk Floorball – Benløse FC
FFK/Vanløse – Hvidovre Attack FC
Herlev FC – Copenhagen FC
Oversiddere til 3. runde
Hafnia FC
Greve Floorball Club
Jægerspris UFC
Rødovre FC
Rungsted Hørsholm
Vest
1. runde:
Alle sidder over.
2. runde:
Esbjerg Sharks FC – Herning Pirates
ÅFK – AaB Floorball
Oversiddere til 3. runde
Aalborg Flyers
Hørning IF Floorball
Team Århus Floorball
Odense FC
Randers Raptors
Frederikshavn Blackhawks