Sæsonen 2022/23

Dispensationer ungdomsrækker

Her på siden findes en oversigt over sæsonens givet dispensationer ift. brug af af spillere der er for gamle til rækken jf. UTR§2

Navn Forening Gældende fra Dispensation til række Årgang
Nils Deurell Andersen Vanløse/Frederiksberg floorball 12-09-2022 U11 dec-10
Mads Larsen Rødovre Floorball Club 06-09-2022 U11 jun-10
Kasper Lundø Nielsen Rødovre Floorball Club 06-09-2022 U11 aug-10
Daniel Simonsen Sæby Floorball Klub 01-09-2022 U11 nov-10
August Dahm Bak Sæby Floorball Klub 01-09-2022 U11 dec-10
Noel Hansen Sæby Floorball Klub 01-09-2022 U11 nov-10
Oskar Wiklund Sønderborg Floorball Club 15-09-2022 U11 aug-10
Anton Mølholm Vanløse Floorball 30-08-2022 U11 maj-10
Milan Bech Sindal Dragons 12-09-2022 U11 feb-10
William Jul Sindal Dragons 12-09-2022 U11 sep-10
David Jørgensen Sindal Dragons 12-09-2022 U11 jul-10
Nicolas Kofoed Stevns Floorball Klub 26-09-2022 U11 sep-10
Esben Brøndum Haubro Tigers 28-09-2022 U11 aug-09
Frederik Meng Jægerspris Underduck 28-09-2022 U11 maj-09
Villads Sørensen Jægerspris Underduck 28-09-2022 U11 aug-09
Philip Kalthoff Jægerspris Underduck 28-09-2022 U11 feb-10
Villum Sylvester Kærsgård Vanløse/Frederiksberg floorball 12-09-2022 U13 okt-08
Gustav la Cour Thorsen Benløse Floorball Club 18-08-2022 U13 mar-08
Emil la Cour Thorsen Benløse Floorball Club 18-08-2022 U13 mar-08
Victor Just Bry Mørke Dark Devils 09-09-2022 U13 okt-08
Anton Mikkelsen Rødovre Floorball Klub 06-09-2022 U13 dec-08
Lucas Fischer Benløse Floorball Club 15-09-2022 U13 dec-08
Magnus Norvit Copenhagen Floorball Club 15-09-2022 U13 aug-08
Tobias Staunsholm Vanløse Floorball 30-08-2022 U13 aug-08
Magnus Thor Kjærbo Vanløse Floorball 30-08-2022 U13 dec-08
William Thoft Allerød Floorball 15-09-2022 U13 maj-08
Marius Kjeldgaard Klim Allerød Floorball 15-09-2022 U13 nov-08
Tobias Walther Allerød Floorball 15-09-2022 U13 dec-08
Filip Usiewicz Allerød Floorball 15-09-2022 U13 mar-08
Daniel Maling Nielsen Greve Floorball Club 21-09-2022 U13 maj-07
Alexander Chleuniger Bremholm Greve Floorball Club 21-09-2022 U13 mar-07
Christian Vammen Skanderborg Floorball 18-08-2022 U15 jan-06
Alexander Barkman Skanderborg Floorball 18-08-2022 U15 nov-06
Marcus Christensen Aalborg Floorball Club 02-08-2022 U15 apr-06
Magnus Søe Skriver Benløse Floorball Club 18-08-2022 U15 sep-06
Andreas Steffensen Copenhagen Floorball Club 24-08-2022 U15 jun-06
Christian Vitu Copenhagen Floorball Club 24-08-2022 U15 dec-06
Markus Jakobsen Frederikshavn Blackhawks 31-08-2022 U15 nov-06
Philip Krogh Augustinus Rungsted-Hørsholm FK 31-08-2022 U15 nov-06
Sebastian Kajgaard Strandby Tornados 25-08-2022 U15 okt-06
Oliver Wandy Kleis Kristensen Strandby Tornados 25-08-2022 U15 feb-06
Sebastian Bruun Kristensen Strandby Tornados 25-08-2022 U15 mar-06
Elias Legaard Pedersen Strandby Tornados 25-08-2022 U15 nov-06
Esben Vejen Sindal Dragons 12-09-2022 U15 maj-06
Victor Urban Sindal Dragons 12-09-2022 U15 jan-06
Valdemar Pedersen Sindal Dragons 12-09-2022 U15 dec-06
Alexander Pedersen Sæby Floorball Klub 13-09-2022 U15 jun-06
Hannah Pantelli Vanløse Floorball 30-08-2022 U15 dec-06
Magnus Bonne Lindevall Vanløse Floorball 15-09-2022 U15 nov-06
Rebecca Rasmussen VF Underducks 01-09-2022 U15 mar-06
Tilde Lysgaard VF Underducks 01-09-2022 U15 feb-06
Hjalte Maabo Vanløse/Frederiksberg floorball 12-09-2022 U18 mar-03
Jonas Strægaard Frederikshavn Blackhawks 26-08-2022 U18 okt-03
Simon Søndergaard Hansen Frederikshavn Blackhawks 31-08-2022 U18 sep-03
Nicholas Filthuth Hvidovre Attack FC 31-08-2022 U18 apr-03
Andreas Nielsen Kielsen Rungsted-Hørsholm FK 31-08-2022 U18 feb-03
Nicklas Hedemand Team Østjylland 24-08-2022 U18 sep-03
Rasmus Krog Team Østjylland 24-08-2022 U18 maj-03
Kristen Schüter Vanløse Floorball 30-08-2022 U18 jun-03
Erik Jensen Vanløse Floorball 30-08-2022 U18 dec-03
Victor Toft Vanløse Floorball 30-08-2022 U18 mar-03
Thomas Dencker Lensvelt Haubro Tigers 15-11-2022 U11 maj-10
Alexander Palm Jakobsen Haubro Tigers 15-11-2022 U11 jul-10
Laurits Stenfeldt Sæby Floorball Klub 21-11-2022 u11 aug-10
Sebastian Hansen Kolding Grizzlies 12-12-2022 u11 dec-10
Bertil Bach Greve Floorball Club 11-01-2023 U11 dec-10
Christine Søegaard Kiil Vanløse Floorball 12-01-2023 U13 nov-08
Alberte Sund Weidlich Vanløse Floorball 12-01-2023 U13 jul-08
Kasper Poulsen Esbjerg Sharks 19-01-2023 U18 okt-03
Victor Kudsk Esbjerg Sharks 19-01-2023 U18 aug-03
Patrick Jensen Sæby Floorball Klub 20-01-2023 U15 jun-06
Liv Jørgensen Hvidovre Attack FC 27-01-2023 U13 maj-07
Noa Læsø Brønderslev FC 27-01-2023 U18 jul-03
Aleksandar Nørgaard Brønderslev FC 27-01-2023 U18 aug-03
Sirius Thomasen Kolding Grizzlies 30-01-2023 U15 dec-06